تخصص مدیریت

.

.

تخصص مدیریت، یکی از ضرورت های داشتن تخصص مدیریت کسب مهارت و تجربه می باشد. هر مدیری برای رسیدن به تخصص مدیریت باید مهارت های خود را افزایش دهد. افزایش مهارت ها در گروی تلاش و فعالیت می باشد. عملکرد هر مدیری تابع توانایی و تمایل او در انجام کار است حال این توانایی از دانش و مهارت ناشی می شود و داشتن انگیزه یکی از مهم ترین عوامل برای رشد و پیشرفت هر مدیری محسوب می گردد.

       تخصص مدیریت، مهارت و تجربه مدیریت

تخصص مدیریت، مهارت و تجربه مدیریت نه تنها برای رشد مدیر لازم است بلکه موجب توسعه و پیشرفت سازمان و در نهایت باعث دستیابی سازمان به هدف های بلند مدت می شود و چشم انداز و ماًموریتی که برای سازمان ترسیم کرده اید را با همان شیوه و برنامه به دست خواهید آورد. با تخصص مدیریت راه توسعه را برای سازمان خود هموار تر خواهید کرد. برای رسیدن به مقام مدیریت صرفاً داشتن یک مدرک کافی نیست مهم تر از آن داشتن مهارت است.

        تخصص مدیریت یا تجربه مدیریت؟

آیا یک مدیر به تخصص نیاز دارد یا به تجربه؟ یک پزشک مدیر یا یک مدیر پزشک؟ با توجه به تحقیقاتی که در این زمینه صورت رفته است. مدیر هر سازمانی باید علاوه بر تخصص مدیریت باید در حیطه کاری خود نیز تخصص و تجربه داشته باشد. یعنی یک مدیر که سمت مدیریت یک بیمارستان را قبول می کند باید راجع به یک بیمارستان و پزشکی و مسائل مربوط به آن نیز اطلاعات و دانشی داشته باشید. یعنی علاوه بر قابلیت های شخصی باید از مهارت فنی لازم نیز برخوردار باشد. این ویژگی یک مدیر را در رسیدن به اهداف و کسب موفقیت بسیار کمک خواهد کرد. داشتن دانش تخصصی در حیطه ی کاری در کنار داشتن دانش مدیریتی می تواند از یک فرد یک مدیر توانمند بسازد و سازمان را به سمت توسعه و پیشرفت سوق دهد. البته افرادی نیز راجع به این مساله نظر مخالف دارند.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *