نرم افزارهای کاربردینرم افزار LINGO + فایل آموزشی

معمولاً بعد از مدل سازی برنامه ریزی خطی و یا غیرخطی می بایست آن را حل نمود. حل این مدل ها بخصوص اگر مدل پیچیده و گسترده باشد ، بسیار وقت گیر است و در بعضی مواقع غیرممکن است . بنابرای ن لازم است از نرم افزارهایی که این کار را انجام می دهند و کار را ساده تر می کنند استفاده نمود . یکی از قدرتمندترین نرم افزار هایی که مدل های OR(تحقیق در عملیات) را حل می نماید ، نرم افزار LINGOاست .
نرم افزار LINGO ابزار مناسبی جهت بهره گیری از قدرت برنامه ریزی خطی و غیر خطی در فرموله نمودن مسائل و تجزیه و تحلیل آن ها است .
این نرم افزار تحقیق در عملیات ، ساخت شرکت LINDO Systems Inc است و در رشته مهندسی صنایع کاربرد وسیعی دارد و مح یطی مناسب را فراهم آورده است تا در آن به حل مدل های پیشرفته ، مدیریت داده ها و دیگر امور بپردازید.نرم افزار دیگر ی به نام لیندو (Lindo) نیز موجود است که Lingo کلیه امکانات آن را در خود دارد و در صورت داشتن Lingo نیازی به Lindo ندارید. این نرم افزار نیاز به سیستم قوی ندارد و روی یک سیستم معمولی نصب و اجرا می شود و بسیار سبک است.
از قابلیت های نرم افزار LINGO می توان به موارد زیر اشاره نمود:
بیان ساده مدل ریاضی در محیط نرم افزار
برقراری ارتباط با اکسل
حل کننده های بسیار پیشرفته برای سرعت بالاتر حل مدل
مدیریت آسان داده های ورودی
دارای Help کامل برای یادگیری
کمپانی LINDO Systems در تولید نرم افزارهای دیگری مانند LINDO API،‌ What’s Best، Solve Suite فعالیت می کند. ولی مشهورترین این نرم افزارها در ایران LINGO است.
این نرم افزار می تواند مسائل زیر را حل نماید:
Nonlinear (convex & nonconvex/Global)
Quadratic
Quadratically Constrained
Second Order Cone, Stochastic
Integer optimization
لینک دانلود (22.75 مگابایت)
لینک دانلود فایل آموزشیLingo (2.37 مگابایت)


برای هر گونه مشورت در زمینه موضوعات آماری بر روی لینک زیر کلیک کنید:
مشاوره علمی

ورود اعضاء

نام کاربری:

رمز عبور:

ثبت نام
رمز عبور خود را فراموش کرده‌ام.

  


  

طراحی و توسعه سایت توسط سپیناد