همدلی در قلب فرهنگ سازمان

وقتی «همدلی» را در قلب فرهنگ سازمان نهادینه کنید، #اضطراب در محیط‌های کاری کمتر و میزان همکاری بیشتر می‌شود. با این حال، خیلی از مدیران برای اینکه بتوانند «حس اهمیت‌دادن به همنوع» را در فعالیت‌های روزمره تیمشان افزایش دهند، هنوز با مشکلات زیادی روبه‌رو هستند.

اولین گام در جهت افزایش همدلی اثبات این مسئله است که داشتن همدلی، ذاتی نیست و باید آن را پرورش دهید. استفاده از هنجارهای درست اجتماعی می‌تواند در این امر به شما کمک کند. همیشه در سازمان‌ها بعضی از رفتارها غالب هستند؛ آن هم فقط به این خاطر که چند فرد برجسته یا پرسروصدا آن کارها را انجام می‌دهند.

با این حال، همدلی اغلب به اکثریت افراد مربوط می‌شود. اگر این مسئله را در سازمان پراهمیت جلوه دهید و انگیزه‌هایی برای این رفتار ایجاد کنید، کارمندان می‌بینند که این رفتار چطور بین همه رواج پیدا کرده و همین امر باعث می‌شود افراد بیشتری به این هنجار مثبت روی بیاورند. همچنین باید کسانیکه باعث همبستگی تیم می‌شوند را شناسایی کنید حتی اگر این کار جزوی از نقش اداری‌شان نباشد. سپس باید از این افراد در کمپین خود کمک بگیرید تا در برقراری همدلی به شما کمک کنند. این کار نه تنها احتمال وقوع اتفاقات ایده‌آل را افزایش می‌دهد، بلکه باعث می‌شود افراد ضمن برقراری ارتباط با دیگران محبوب شوند.

برگرفته از مقاله «همدلی را در قلب فرهنگ شرکتتان نهادینه کنید» نوشته جمیل زکی.

 

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *